III. Jak zvýšit svou výkonnost?

3

Dle toho pak jednejte.

Všechno co Vás v průběhu dne potká, zvažujte dle toho, co jste si dnes zadali jako přání si splnit. Všechno. Večer projděte celý den, oceňte se za to, co jste zvládli, případně si uvědomte úskalí a příležitosti k rozvoji (tzn. buďte si vědomi svých nedostatků, které příště omezíte, změníte, zamezíte apod.). Protože omyly a chybami se učíme. Naše vůle a píle sílí a naše vědomí je čistší jen díky praktikování. Zvu Vás do rozmýšlení a následně do akce.

Čím více vědomími budete, tím více a lépe Vám to půjde od ruky. Znamená to tedy vypnout všechno a všechny, nebrat telefony, nezapínat PC pokud nemusíte, nemluvit s okolím, mít zapnutý jen word nebo email, pokud musíte – dělejte jen na jedné věci!!! Buďte si toho také vědomí. Toho co dělám a proč to dělám. Jakmile máte objasněné důvody, najednou víte, že nemáte důvod proč dělat další jiné věci, když Vás zpomalují. Dojde Vám, že tahle práce Vám díky soustřední zabere méně času a Vy budete mít později více času třeba na prokrastinaci na internetu. Nic Vám neuteče, ba naopak. Budete mít mnohem více času na sebe i ostatní, protože se stoprocentní koncentrací Vám vše půjde snáze.

Nemáte den? Rozhodně se za to nepranýřujte a neobviňujte. Jsme jenom lidi a všichni občas máme potřebu vypnout a polevit. Jednejte se sebou jako s nejlepším přítelem. Co byste doporučili jemu, když by mu výše popsané zrovna dneska nešlo? To také udělejte sami se sebou. Buďte na sebe hodní a mějte se rádi. Často krátká (nebo i delší) pauza pomůže k následné vyšší výkonnosti.

Napište mi email na info@andreahnizdova.cz nebo sem do diskuze a podělte se o tom, jak jste vědomí. Pokud se Vám video líbí, sdílejte ho dál.

Buďte (s) expertem na svůj život!

Více o prověřených faktech k dosažení vyšší výkonnosti se dočtete ve IV. díle.

Andrea Šatopletová (Hnízdová)
Andrea Šatopletová (Hnízdová) je představitelkou systemické psychoterapie a Brain-based koučinku. Ví, jak je náročné vyjít ze začarovaného kruhu nespokojenosti a začít proměňovat svůj život k vlastní spokojenosti. Ihned se do Brain-based koučinku zamilovala, protože konečně objevila způsob, jak pomoci lidem rychle a natrvalo změnit jejich životy. Pomocí psychoterapie chtěla lidem pomáhat od dětství, a tak si plní sny. Nyní už může říct, že je expertem na svůj život!
Komentáře