IV. Jak zvýšit svou výkonnost?

4

 

Na závěr sdílím fakta, které se hodí znát.

  • Číst emaily znamená dělat na věcech někoho jiného.
  • Čtení e-mailů bere energii, ale vytváření (i když tradiční) odpovědi je už pro mozek náročnější.
  • Nejvíce energeticky náročné je pro mozek vytváření zcela nových odpovědí, proto pokud víte, že Vás něco takového čeká, dělejte to jako první. Zabere Vám to méně času než po půldenním zápřahu.
  • Važte si své energie a první tři hodiny dělejte na sebe, pak řešte telefony/e-maily apod., ať je Vaše odvedená práce pro Vás co nejkvalitnější.
  • Promyslete, zda naplánované meetingy jsou opravdu potřeba. Není to jen schůzka pro schůzku? Bylo by možné to vyřešit v pár minutách po telefonu, příp. skypu? Ani si neuvědomujeme, kolik času strávíme za den na cestě za někým, něčím, s někým… Když řídíte, rozhodně si neodpočinete nebo nemůžete čas na cestě využít. Musíte být pozorní, ačkoliv se zdá, že si přemýšlíte na svých věcech. Veřte, že v klidu se zaměřením na jednu věc, Vám vše půjde lépe od ruky a zároveň Vás napadne to, co v autě nikdy nemůže přijít, protože jste rozptylováni. Mozek neumí pracovat naplno na více věcech.
  • Využívejte svůj čas při cestování k odpočinku/k práci apod. (to přeje cestovatelům v MHD, kde se dá udělat spousta věcí).
  • Važte si svého času, někdo Vám možná sděluje ne úplně potřebné věci (možná zjistíte, že každodenní kolegovo povídání o zprávách nebo akčních seriálech Vás opravdu jen vysává).

Napište mi na info@andreahnizdova.cz nebo přispívejte do diskuze a dejte mi zpětnou vazbu na celý seriál a k jednotlivým dílům. Dejte mi vědět, jak Vám akce jdou.

Děkuji za sledování seriálu a přeji mnoho úspěchů na cestě životem k Vaší spokojenosti!

Buďte (s) expertem na svůj život!

Zabýváte se tím, kdo vlastně jste? Víte, že tím můžete objevit nepoznané zdroje, které mohou ovlivnit Vaše další kroky?

Andrea Šatopletová (Hnízdová)
Andrea Šatopletová (Hnízdová) je představitelkou systemické psychoterapie a Brain-based koučinku. Ví, jak je náročné vyjít ze začarovaného kruhu nespokojenosti a začít proměňovat svůj život k vlastní spokojenosti. Ihned se do Brain-based koučinku zamilovala, protože konečně objevila způsob, jak pomoci lidem rychle a natrvalo změnit jejich životy. Pomocí psychoterapie chtěla lidem pomáhat od dětství, a tak si plní sny. Nyní už může říct, že je expertem na svůj život!
Komentáře