Jak důležité je poznání odpovědi na otázku Kdo jsem?

DSC_4757

Zamýšlím se nad tím, co jsem se v životě už naučila díky různorodým situacím. V dnešním příspěvku bych Vás ráda obohatila a inspirovala důležitým milníkem mého sebe-vědomého života, a tím je otázka Kdo jsem. Možná právě odpověď na tuto trošku filosofickou otázku Vám pomůže k vykročení do neznáma, jít si za svým snem.

Základem veškeré mé současné tvorby, činnosti a života je uvědomění si toho, kdo vlastně jsem. Jak bych mohla inspirovat druhé, když bych tápala, kdo jsem? Už kdysi dávno, vlastně před deseti lety, jsem si prvně položila tuto otázku zcela vážně. A bylo velmi nepříjemné, že jsem nevěděla, co odpovědět. Styděla jsem se a vůbec jsem ve svých osmnácti letech netušila, proč by to mělo být důležité. Celé roky jsem si tímto tématem procházela v samostatném přemýšlení, na meditacích, s psychoterapeuty, ve škole, při práci, s přáteli a odpověď na tuto otázku se mi neustále proměňovala. Dle mého názoru se jednalo o zcela přirozený vývojový proces. Postupně jsem si začala uvědomovat své silné stránky, hodnoty, ale také nedostatky.

V posledním roce jsem si vyjasnila zásadní věc, kterou je uvědomění, že jsem žena. Vnímám to jako velmi důležité přijetí sebe sama, protože ženství v sobě nese určité vlastnosti, které my ženy prostě máme. Základem je přijetí ženství jako takového. Tento respekt, úcta a tolerance k sobě samé se pak projeví ve všech rovinách celého života. O tom bych mohla dlouze vyprávět a můj partner určitě také :-).

Další nedílnou součástí odpovědi na otázku Kdo jsem je, že jsem stejný člověk jako kdokoliv jiný. Nic víc a nic míň. Každý večer uléhám do postele jako všichni, mám své fyziologické i duchovní potřeby jako ostatní a taky mám své chyby. Mé ego by velmi rádo bylo něco víc, to já ale nejsem. Já mohu být profík v jednom oboru a druhý mě bude učit zase v tom jiném oboru. Má hodnota je stejná jako hodnota druhého. Je jedno jakou má pleť, nezáleží ani na národu a kultuře, z které pochází. Všichni máme stejnou důstojnost a právo na svobodu. Rozhodla jsem se veřejně promlouvat do Vašich duší to, co mi sděluje ta má. Cítím to jako správné nikoliv jako nadřazené. Využívám moderní nástroje internetu, prostřednictvím kterých mohu oslovit, obohatit a inspirovat velké množství lidí jako nikdy. Tak jako všichni jsem si na vše musela přijít a svou cestičku si vyšlapávat.

Poslední věc, která definuje mou osobu, je má činnost, která je volná. Jak se mi ulevilo, stačilo to jen napsat. Cítím se skvěle. Jsem svobodná ve všem, co dělám – jsem FREE –  Freelancer (na volné noze). Z některých mých textů to přímo čiší. Nějaké člověka nadchnou, jiné třeba přímo naštvou. Vše je super, protože chci, aby má slova s lidmi nějak rezonovala. To může pomoci rozhýbat něco, co chtělo rozhýbat, ale dlouho to třeba bylo držené pod pokličkou. Nebo jednoduše to může pomoci zlomit zautomatizované myšlení.

Ve svých příspěvcích se zamýšlím nad tím, co Vám může přinést hodnotu a co Vás může obohatit. Dneska je to rozhodně zásadní otázka Kdo jsem. Zkuste se nad ní na chvíli zastavit a popřemýšlet si kdo jste, třeba se objeví zajímavé věci. Možná zjistíte zásadní objev, který Vás přiblíží ke splnění si svého snu.

V dalších příspěvcích se můžete těšit na základ budování šťastného života – ve svých příbězích se s Vámi budu dělit o mé prozatím tajné omyly a přešlapy, které mě v konci posunuly dál. Každodenní překonávání sebe sama, napravování chyb a jejich zvědomování byla má cesta.

Podívejte se také zde, jaké jsou pilíře mé podpory při spolupráci s mými klienty. Myslíte, že Vám budu radit?

Andrea Šatopletová (Hnízdová)
Andrea Šatopletová (Hnízdová) je představitelkou systemické psychoterapie a Brain-based koučinku. Ví, jak je náročné vyjít ze začarovaného kruhu nespokojenosti a začít proměňovat svůj život k vlastní spokojenosti. Ihned se do Brain-based koučinku zamilovala, protože konečně objevila způsob, jak pomoci lidem rychle a natrvalo změnit jejich životy. Pomocí psychoterapie chtěla lidem pomáhat od dětství, a tak si plní sny. Nyní už může říct, že je expertem na svůj život!
Komentáře