Jednoduchost přijímání léků je hrozivá

srdce žáda

Přibližně před deseti lety jsem byla díky svým zdravotním problémům donucena se zastavit a zamyslet se nad svým životním stylem, který nebyl zrovna valný. Vydala jsem se na cestu sebepoznání. I když začátky byly těžké, musela jsem změnit veškeré své návyky, protože jsem začala pátrat po příčinách svých onemocnění. Věnovala jsem se četbě a vzdělávání se v oblasti psychosomatiky a uvědomila si, že tělo prostřednictvím fyzických projevů (somatizace) volá o pomoc. Často ho stačí jen vyslyšet a uleví se. Praxe je však někdy opravdu náročná.

Uvědomila jsem si, že základem je kvalitní strava a vnímání svého těla.

Ačkoliv jsem měla nadváhu, byla jsem podvyživená. Mé orgány a jednotlivé buňky mého těla nedostávaly živiny, které si od přírody zaslouží, a které potřebují k přirozenému fungování. Postupně jsem se dozvídala o důležitosti kvalitní výživy. Jakmile do těla dostáváme látky, které potřebujeme pro jednotlivé biochemické procesy, je zajištěno optimální biologické zdraví organismu. Díky nabytým zkušenostem z prevence zdraví mohu tyto základy poskytnout svým klientům a poté se můžeme věnovat psychické stabilitě a harmonii v terapeutickém nebo koučovacím kontextu.

Smysl prevence civilizačních chorob

Je alarmující, jak se civilizační choroby (tedy různá onemocnění bez zjevné příčiny) raketově rozšiřují a postihují každého z nás. Je až s podivem s jakou samozřejmostí lidé přistupují k jednotlivým chorobám, a s jakou přirozeností je přijímají do svých životů. Je potřeba si uvědomit, že není normální mít nějaké onemocnění. Naše organismy se rodí se svou přirozenou inteligencí, která si umí poradit s mnohými nemocemi. Žijeme v rychlé době a přitom často stačí tak málo. Zastavit se a poslechnout své tělo, když je unavené. Dát mu, co potřebuje. Je známo, že léky potlačují symptomy a neřeší příčinu. S dostatečným příjmem všech potřebných látek do organismu se řeší podstata biochemického fungování. Snížením hladiny toxického homocysteinu v těle a dodáním potřebných látek do organismu zajistíme přirozené vstřebávání homocysteinu, a tím snížíme riziko vzniku civilizačních chorob. Tělo si často umí s nemocemi poradit samo (pokud nejsou tkáně poškozené ve velké míře). Ve své praxi se primárně orientuji na prevenci a v tom je ta krása.

Mí klienti dodávají jejich tělu všechno, co potřebuje pro optimální fungování, a tak se zamezí rozvinutí civilizačních onemocnění. Normální je cítit se dobře a být fit, nikoliv brát denně chemické léky, které pomáhají přežívat.

Zkušenosti s klienty

Osobně se ve své praxi setkávám s klienty, kteří si prvně zajistí své optimální biochemické zdraví. Klient si vybírá možnost, která mu nejvíce vyhovuje. Má-li člověk zájem, je poté možno společně prozkoumávat míru vnímání jeho těla a různé souvislosti, které se s nemocemi mohou pojit. Tak se věnujeme dalším vyšším cílům jako je psychická pohoda, harmonie, kvalitní vztahy, rodinné fungování, partnerství, rodiče, děti, volný čas, práce a kariéra, časový harmonogram, stres, úzkost, strach, smutek, deprese a další.

Mé zkušenosti ukazují, že i vysoké hladiny homocysteinu se dají celkem rychle snížit. Mí klienti minimalizují riziko vzniku civilizačních chorob, a díky tomu se také ulevuje jejich psychice, protože již tímto prvním krokem jdou vstříc svému zdravějšímu životnímu stylu.

Já svou hladinu homocysteinu snižuji přírodní cestou, která se ukazuje jako další možná alternativa na snížení homocysteinu. Ta nabízí spolu v synergickém působení další potřebné látky do organismu, které působí velmi blahodárně jak preventivně tak nápomocně při rozvinutých onemocněních. Svým klientům doporučuji variantu jim ušitou na míru tak, aby odcházeli spokojení.

Budoucnost

Má budoucnost spočívá v kvalitní podpoře a pomoci lidem, kteří ji žádají. Má někdy až samaritánská povaha způsobuje to, že lidem nabízím jedině co znám a vím, že funguje. Má vize je taková, že se neustále vzdělávám, abych svým klientům předávala ty nejčerstvější informace dle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Spolu se svými kolegy z prevence zdraví jsme paralelou ke zdravotnickému systému, který sám ani nemůže pokrýt všechny oblasti prevence, kvalitní stravy a psychické pohody.

 

Andrea Šatopletová (Hnízdová)
Andrea Šatopletová (Hnízdová) je představitelkou systemické psychoterapie a Brain-based koučinku. Ví, jak je náročné vyjít ze začarovaného kruhu nespokojenosti a začít proměňovat svůj život k vlastní spokojenosti. Ihned se do Brain-based koučinku zamilovala, protože konečně objevila způsob, jak pomoci lidem rychle a natrvalo změnit jejich životy. Pomocí psychoterapie chtěla lidem pomáhat od dětství, a tak si plní sny. Nyní už může říct, že je expertem na svůj život!
Komentáře