Buďte (s) expertem na svůj život! 

  

 

DSC_4390MÁ FILOSOFIE SVĚTA

Buď můžete na svět nahlížet jako na něco z povzdálí a nechat se zanášet vlnami života tam, kam míří proud. Nebo pevně uchopíte kormidlo své lodě (možná lodičky) a začnete svůj život poprvé řídit. Všichni máme svobodu volby a je jen na Vás, zda se chcete a budete cítit dobře nebo špatně.

Dříve jsem měla pocit, že se na mě všechno valí a těžko mohu věci ovlivnit. Jakmile jsem si ale uvědomila své zdroje a vyjasnila si, co chci a kam směřuji, vše se proměnilo. Mám život, ve kterém jsem spokojená a vím, že chci víc. Vím, že já jsem strůjcem svého života a jsem tam, kde mám být. Protože v každé situaci se učím. Takže jste-li někde, kde se Vám nelíbí, pochopte, co se máte naučit a odejděte. Je to snadné, nehledejte těžkosti. Vím, o čem mluvím. Sama jsem si podobným přehodnocováním sebe a světa prošla.

Pomáhám klientům nalézt cestu za jejich spokojeností, ať už v jejich podnikání nebo v osobním životě. Společně dosáhneme toho, čeho chcete a měli byste mít. Protože my bychom měli žít životy, které jsou naplněné láskou, štěstím a spokojeností.

Na všem najdeme něco pozitivního, co bude znamenat přínos do Vašich životů. Jen Vy víte, jaké jsou Vaše zdroje. Pojďme je společně odhalit. Některé své zdroje odhaluji zde ve svých příspěvcích.

Buďte (s) expertem na svůj život!

MŮJ DAR
DSC_4280

Jsem velmi cílevědomá žena, která už ví, co v životě chce a jde si za tím. Se mnou se naučíte podobnému myšlení. Já jsem se učila na bázi pokus-omyl několik let a Vám vše mohu předat v rámci několika měsíců. Jsem si vědomá svých kvalit i nedostatků, na kterých dennodenně pracuji. Myslím si, že každý, kdo chce pomáhat lidem, by toto vědomí práce na sobě měl mít jako základ pro svůj den. Mé krédo od 1. ročníku VŠ, které jsem viděla napsané na zdi jedné naší profesorky, je: „Nejdřív pomož sám sobě, potom můžeš pomáhat ostatním.“ Já už jsem naštěstí ve fázi, kdy se cítím být schopná pomáhat ostatním. Více o tom, kdo jsem se rozepisuji v tomto příspěvku. Tím však má práce na sobě nekončí. Jsem člověk, který Vás přijme s otevřenou náručí, podpoří Vás v časech horších a oslaví s Vámi časy nové. Zároveň je třeba upozornit na to, že vydáte-li se se mnou na cestu rozvoje, budete v rukou náročného člověka, který je precizní a chce, aby za jeho prací šly vidět výsledky. Pokud to nemyslíte s rozvojem vážně, nepište mi. Chci po Vás, abyste si vyjasnili sami své první dilema: ANO, CHCI VĚCI ZMĚNIT A ROZVÍJET SE a to měli jako motor. Je to Vaše svobodné rozhodnutí. Jakmile spolu vstoupíme na společnou cestu, pocítíte možná poprvé v životě jaké to je, když Vás člověk opravdu poslouchá a je na Vás napojen. Pocítíte silný příliv důvěry a budete se těšit na společné setkávání. To vše Vám nabízím, to je má jedinečnost a dar.

DSC_4402MÉ PROFESE

Po zdárném prodlouženém studiu díky cestování a ročnímu Erasmu ve Španělsku jsem se nadšeně rozhodla usídlit v Praze a opětovně budovat své nové zázemí jako přátele, známé, koníčky, nalezení práce, bydlení apod. Začala jsem pracovat v neziskovém sektoru, kde mě práce se seniory naplňovala. Po čase jsem měla pocit, že základní hodnota - pomoc klientům v nouzi - šla postupně stranou s potřebou organizace vydělat co nejvíce peněz. A tak když jsem se rozhodla ukončit spolupráci, měla jsem pocit, že jsem spíše ve výdělečném byznyse než v neziskovce, která pečuje o nemohoucí. Došlo mi, že chci vykonávat práci, která bude v souladu s mými hodnotami, jinak se tam nemohu nikdy cítit dobře. Přijali mě do státní sféry. Byly to dva roky, co jsem pracovala s uprchlíky. Práce s touto skupinou je velmi variabilní. Bohužel jsem po čase začala postrádat počáteční nadšení do práce. Zároveň jsem pronikla do základu fungování státního systému, do často zkostnatělého systému, který jako referent velmi ztěžka ovlivníte. Zpočátku jsem to tolik nevnímala. Po čase jsem si opět začala uvědomovat své osobní hodnoty, které nesouzní s tímto systémem. Musela jsem odejít. Došlo mi, že jiná práce sociálního pracovníka nebude tím pravým ořechovým, protože bych se opět dostala do stejného začarovaného kruhu jako v předchozím zaměstnání. Vždy by nade mnou byl šéf, který by řídil mé kroky a jednání. Došlo mi, že chci podporovat a pomáhat lidem, být si svým pánem, dělat svá rozhodnutí na základě svého přesvědčení. Došlo mi, že musím odejít a pracovat sama na sebe. Došlo mi, že chci být freelancer. Získala jsem motivaci jako hrom! Za poslední rok a půl jsem si zaplatila všemožné kurzy a semináře, které navštěvuji po večerech, studuji a dále se vzdělávám o volných chvílích. Do toho pracuji s lidmi a pomáhám jim dosáhnout svých cílů a žít spokojený život podle svého (ať už v koučování nebo terapii). Zjistila jsem, že tato dvojí pracovní cesta vede do pekel. Proto jsem se rozhodla od září 2015 zcela osamostatnit a skočit do podnikání po hlavě.

MÁ CESTA
DSC_4620

Už v průběhu dospívání se na mě obraceli lidé různého věku a povídali mi své osobní příběhy. Na konci vyprávění jsem se často dozvídala, že jsem první člověk, kterému byly svěřeny, a ať si je ponechám pro sebe. Jednoduše řečeno jsem pro mnohé byla vrbou a vůbec jsem netušila, že je to díky mému daru.

A tak jsem se v osmnácti letech rozhodla jít studovat sociální práci do Českých Budějovic, protože mě bavilo pomáhat lidem. V prvním ročníku vysoké školy mi došlo, že lidem nechci poskytovat jen sociální poradenství, ale přímo terapie. Proto jsem si vysnila, že začnu docházet do psychoterapeutického výcviku při škole. V průběhu studií jsem si však uvědomila, že výcvik spolu se školou a pouhým příjmem z brigád a troškou peněz od rodičů nejsem schopná ufinancovat. Proto jsem se rozhodla výcvik přerušit a počkat až dodělám studia. V průběhu VŠ mi také došlo, že pomoc potřebným lidem, často sociálně vyloučeným, je velmi podhodnocenou prací, proto jsem hledala všemožné nástroje, jak vydělat více peněz. Musela jsem si přivydělávat brigádami v různých restauracích, obchodech, rautech, propagačních akcích apod. Při ohlédnutí se zpět mi dochází, že i v průběhu vykonávání těchto „nepomáhajícících profesí“ jsem vnímala své hosty a zákazníky jako jedinečné, chovala se k nim s úctou a ve většině případů mi můj vřelý přístup vraceli. Mnoho lidí mi sdělovalo, že mám v sobě dar, který pomáhá lidem rozvazovat jazyky a cítit se se mnou dobře. Ještě donedávna jsem ho neuměla pojmenovat a nepřipouštěla jsem si ho.

Mgr. Andrea Hnízdová - CV

2014 – současnost Psychoterapeutka pod supervizí

        (Cestou systemických terapií –  psychoterapeutický výcvik systemické terapie, ISZ Management centrum)

        2014 srpen – prosinec Koučka

        (Brain-based Coach Skills – koučovací program s certifikací ICF u Neuroleadership Group)

2009 – 2013 Mgr. Sociální pracovnice/poradkyně

        (Etika v sociální práci – Jihočeská Univerzita v Českých Budějovicích)

20011/2012  Psycopedagogía – Universidad de Valencia – Španělsko     

 2006 – 2009 Bc. Sociální pracovnice/poradkyně

        (Sociální a charitativní práce – Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích)

Podzim 2009 Kurz krizové intervence