Náhody neexistují

Náhody neexistují

Už v několika předešlých příspěvcích naznačuji, že náhody nejsou vlastně náhody, ale situace, které nás mají něco naučit, něco nového nám přinést. Lidé se často na náhodu vymlouvají, skrze ni omlouvají své jednání nebo ji využijí pro podceňování („ale to byla jen náhoda ne moje silná stránka“) apod. Překvapivá náhoda se nám stane přesně v čase a období, ve kterém jsme danou věc schopni zvládnout a svým způsobem jsme na ni připraveni. Na první dojem si člověk někdy řekne, že to vůbec nechtěl. Většinou totiž náhody fungují na bázi nevědomého přání. Člověk si do života přitáhne to, co přesně potřebuje pro zkvalitnění jeho vědomého života. Někdy příjemně jindy nepříjemnou formou. Jakmile jednou člověk procitne, tyto náhody se mu mohou dít celkem pravidelně. Otevře totiž oči a najednou vidí příležitosti, které mu byly dosud skryty. Jedna taková náhoda se mi nedávno stala.

Rozhodla jsem se, že prozatím nepotřebuji mít kancelář jen pro sebe, a tak jsem hledala možnost sdíleného prostoru. Bohužel jsem neměla štěstí, narážela jsem jen na kancelář typu open space, která pro přímou práci s klienty formou někdy dost intimního rozhovoru by nebyla moc vhodnou. Hledala jsem mnoho dní a byla to pro mě dřina. Jedno krásné dopoledne, kdy jsem strávila opět dvě hodiny na internetu hledáním prostoru, mi to došlo. Vždyť já se u toho tak trápím, přitom by to pro mě měla být radost. Uvědomila jsem si pocity, které jsem zažívala, když se mi v minulosti podařilo to, co jsem si moc přála. Byl to především pocit radosti, vnitřní klid, jistota, že na mě někde něco čeká, hluboký vědomý nádech a výdech a vnitřní vyrovnanost. Rozhodla jsem se kancelář dál neřešit. Navnímala jsem si tento pocit a najednou to přišlo. „Něco mě osvítilo.“ Napadlo mě jedno slovo, které jsem zadala do vyhledávače. Ihned mi vyjely odkazy, které jsem ještě dosud neviděla a hned u druhého odkazu jsem se zastavila. Sdílená kancelář byla krásná, fotky mnou rezonovaly a popis také. Chtěla jsem si ho uložit a projít další a pak mě cosi v hlavě koplo. U tohoto inzerátu mám poprvé tak krásný pocit, že ho přece nemohu odložit na později. A tak jsem zavolala na uvedené telefonní číslo a ozvala se paní s příjemným hlasem. Bylo mi sděleno, že inzerát byl bohužel rok starý, a že jsem první, kdo se na něj ozývá. Byla jsem smutná, ze sdělení překvapená, ale nevzdávala to. Chvíli jsme si s paní povídaly o drahých pronájmech v Praze a pak se mě velmi překvapivě zeptala, co to vlastně dělám. Dále mi povídala, že rozjíždí jeden projekt, a že určitě není náhoda, že volám. Pokud bychom spolupracovaly, domluvila by mi i kancelář u známého. Neuvěřitelné! Nevěřila jsem svým uším. Tak nejen že bych mohla mít sdílenou kancelář, ale zároveň jsem si přitáhla i spolupráci?! Wau to byla teda „náhoda“. S paní jsme se sešly a spolupráci domluvily. Dokonce jsem byla jejím chybějícím článkem, který měl pokrývat Prahu 5.

V současnosti mám kancelář a zároveň přicházím s novou formou podpory lidem na fyzické úrovni. Fyzično a psychično se totiž nedá oddělit. Pomáhám při prevenci zdraví aneb jak předcházet nemocem tzv. civilizačním chorobám. Nejen, že mohu svým klientům doporučit dávky vitaminů přesně na míru dle jejich potřeb tak, aby se stabilizoval jejich zdravotní stav a oni se po čase cítili zase skvěle. Zároveň si společně můžeme povídat a řešit, jak dále zkvalitnit fyzický stav, naplánovat jednotlivé kroky, a jak ulevit psychice.

Více o nové variantě spolupráce se mnou se dočtete na www.prevence-zdravi.cz nebo na webu platformy Paralelní péče o zdraví. Jak jsem se zmiňovala na začátku. Nezapomeňte, že náhody neexistují. Já jsem si připomněla svou víru a získala mnohem víc, než jsem si vědomě přála. Všichni můžeme mít to, co chceme. To, že čtete tento text, má jistě také svůj smysl. Co myslíte?

Andrea Šatopletová (Hnízdová)
Andrea Šatopletová (Hnízdová) je představitelkou systemické psychoterapie a Brain-based koučinku. Ví, jak je náročné vyjít ze začarovaného kruhu nespokojenosti a začít proměňovat svůj život k vlastní spokojenosti. Ihned se do Brain-based koučinku zamilovala, protože konečně objevila způsob, jak pomoci lidem rychle a natrvalo změnit jejich životy. Pomocí psychoterapie chtěla lidem pomáhat od dětství, a tak si plní sny. Nyní už může říct, že je expertem na svůj život!
Komentáře